Drobečková navigace

Úvod > Zařízení pro manipulaci > Závěsy na palety > Závěsy na palety model EZS a EZPZávěsy na palety model EZS a EZP

EURO závěsy slouží pro manipulaci s paletami zdvihacím zařízením s hákem. Na EURO závěsy jsou vydány certifikáty Strojírenským zkušebním ústavem v Jablonci nad Nisou.
EURO závěsy typu EZS – samovyvažovací

Závěsy tohoto typu samočinné a technicky bezpečné vyvažují polohu těžiště prázdného a zatíženého závěsu.
Vyrábí se ve skládacím provedení. Podle přání zákazníka se dodávají také s nosností 2000 kg, s různou výškou pro náklad a jinými úpravami.

ezsa.jpg

 

enap.jpg

EURO závěsy typu EZP – vyvažované převěšováním

Vyvažování se provádí přesouváním oka závěsu do dvou poloh.
Jedna poloha oka je určená pro manipulaci s prázdným a druhá se zatíženým závěsem.
Dále je zde třetí poloha oka, která je určená pro snadné vysunutí závěsu z palety. Přesouvání oka se provádí pomocí zdvihadla.
Tyto závěsy doporučujeme zejména pro hydraulické ruky. Vyrábí se ve skládacím provedení.
Podle přání zákazníka se dodávají také s nosností 2000 kg, s různou výškou pro náklad a jinými úpravami.

 

mela.jpg

 

ezpa.jpg

Doporučení při koupi EURO závěsů

Při výběru Euro závěsu je třeba mít na zřeteli několik hledisek:

  1. Vyvažování – existují dva základní typy vyvažování:
    Závěsy samovyvažovací EZS – samočinně vyvažují polohu prázdného a zatíženého závěsu. Typ EZS -15.12 vyvažuje pouze paletu a náklad do 800mm ve směru vidlic. Všechny ostatní typy vyvažují paletu a náklad do 1200mm ve směru vidlic.
    Závěsy vyvažované převěšováním EZP – jsou určeny zejména pro hydraulické ruky. Vyvažování se provádí přesouváním oka závěsu do dvou poloh. Jedna poloha je určena pro manipulaci s prázdným a druhá se zatíženým závěsem. Dále je zde třetí poloha oka, která je určena pro snadné vysunutí závěsu z palety. Tyto typy závěsů jsou celkově nižší než závěsy samovyvažovací. Rozsah vyvažování je stejný jako u závěsů typu EZS.
  2. Nosnost – velká většina stavebních materiálů manipulovaných na paletách má hmotnost do 1500 kg, proto mají standardně prodávané Euro závěsy nosnost 1500 kg. Nosnost je udána vždy pro nejdelší povolenou paletu a náklad. Na přání zákazníka dodáváme závěsy s libovolnou nosností. Dále provádíme konstrukci a výrobu závěsů s parametry dle požadavků zákazníka.
  3. Délka vidlic – Základní řada Euro závěsů je dodávána s délkou vidlic 1000mm. Univerzální závěsy mají výsuvný nástavec na délku 1180mm. Další typy závěsů mají délku vidlic 1180mm a 800mm. Závěsy se základní délkou vidlic 1000mm jsou vhodné i na palety a náklad kratší než 1000mm (ve směru vidlic). Tyto palety lze umístit na okraj vidlic tak, že vidlice jsou zároveň s okrajem palety.

Typy EZP-15.43 U a EZS-15.43 U mají základní délku vidlic 1000mm, při vysunutí nástavce 1180mm, a měnitelnou rozteč vidlic. Jsou vhodné pro manipulaci téměř všech palet a nákladů, které se používají ve stavebnictví.

Typy EZP-15.23 S a EZS-15.23 S mají délku vidlic 1000mm a měnitelnou rozteč vidlic. Vyvažování a nosnost těchto závěsů je uzpůsobeno i pro palety a náklad 1200mm ve směru vidlic. Tyto závěsy jsou určeny především pro manipulaci s paletami a nákladem o rozměru 1000mm a menším ( ve směru vidlic). S paletami a nákladem o rozměru max. 1200mm ( ve směru vidlic) je dovoleno manipulovat za předpokladu, že konstrukce palety zaručuje stabilitu při manipulaci. Paleta musí být v kontaktu se špičkami vidlic závěsu tak, aby nemohlo dojít k jejímu kývání, dále musí být dostatečně pevná a nepoškozená. Jediný rozdíl oproti závěsům typu 15.43 U je, že u těchto typů nejsou výsuvné nástavce vidlic.

Typy EZP-15.12 a EZS-15.12 mají délku vidlic 800mm. Tyto závěsy jsou určeny pouze pro manipulaci s Euro paletami ( 800 x 1200mm ) nebo s paletami, které nejsou, ve směru vidlic, delší než 800mm. Náklad, ve směru vidlic, rovněž nesmí být delší než 800mm, nesmí tedy paletu přesahovat. Manipulace s paletami nebo nákladem, který je, ve směru vidlic, delší než 800mm je zakázána !!! Tyto závěsy nejsou vhodné pro manipulaci ve stavebnictví.


             

Menu

Rychlý kontakt

Techlan Chudoba s.r.o.
mob.: 734 447 388
tel.: 585 751 940
techlan@techlan.cz

Dolní novosadská 257/69
Olomouc
779 00

Fulltextové vyhledávání

Žádné aktuality nejsou k dispozici.