TIRAK série M

Nosnost 300kg - 3 000kg
délka lana až 800m

Mobilní naviják TIRAK™ série M je ideální zvedák pro často se měnící místa použití.Naviják je menší, lehčí a levnější než srovnatelné jeřáby a bubnové navijáky se stejnou tažnou sílou a délkou lana..

Veškeré součásti jsou uloženy uvnitř kompaktního rámu, který je opatřen manipulačními oky pro snadný transport. Součástí je i lanový zásobník pro speciální TIRAK™ lana o ø 8 mm, ø 9 mm, ø 10 mm nebo ø 14 mm a maximální délky až 800 m.Lanový zásobník může být bez pohonu nebo s vlastním elektrickým pohonem.

 

Maximální nosnost navijáku TIRAK™ série M v přímém tahu je až 3000 kg. Vyšší nosnost lze získat s použitím kladky.  

TIRAK™ série M lze překlápět a používat v horizontální nebo vertikální poloze, na rozdíl od bubnových navijáků, s nimiž je možné tahat pouze v jednom směru. TIRAK™ série M byl navržen, aby se vždy automaticky otáčel ve směru tahu. Přitom rychlost zvedání a zvedací kapacita navijáku TIRAK zůstává konstantní.

Vynikající vlastnosti mobilního navijáku TIRAK™ série M z něj činí univerzální jednotku - může být použit jako běžný naviják,  stejně jako kladkostroj pro zvedání materiálu. Je to ideální řešení pro zvedací a tahací aplikace při instalaci výtahových šachet, pro napínání pásových dopravníků, pro provoz velkých hangárových dveří, při instalaci podzemního elektrického vedení, v pozemním a inženýrském stavitelství, apod.

 

Parametry elektrických mobilních navijáků Tirak™ série M:    

TYP A: Kompaktní rám s automatickým lanovým bubnem (bez pohonu). Umožňuje navíjení drátěných lan do délky 110 m.

 

 

 

TYP B: Kompaktní rám s lanovým bubnem, který je poháněn přímo motorem navijáku TIRAK a umožňuje navíjení drátěných lan až do délky 220 m.

 

 

 

TYP C: Kompaktní rám s lanovým bubnem, který je poháněn vlastním elektromotorem a umožňuje navíjení drátěných lan až do délky 800 m.

 

 

 

Příklady aplikací mobilních navijáků TIRAK™ série M:   


Chcete-li naviják TIRAK™ M ukotvit, přivažte jej k pevnému bodu pomocí lana nebo řetězu.
   
Při zvedání ukotvěte naviják v kterémkoli bodě a spusťte lano přes jednu nebo více kladek.
     
 
Pokud chcete tahat otvorem v nosné zdi nebo stropu, umístěte naviják bez kotvení, jak je znázorněno na obrázku.
  V případě potřeby vyšší tahové síly lze použitím kladky sílu zdvojnásobit. Přitom však dochází ke snížení rychlosti lana.
     
 
Naviják se vždy automaticky orientuje ve směru tahu. A na rozdíl od bubnového navijáku je směru tažení vždy stejný díky pevnému vstupu lana. Také tažná síla a rychlost zůstává konstantní za všech okolností.

 

 

 

Menu

Rychlý kontakt

Techlan Chudoba s.r.o.
mob.: 734 447 388
tel.: 585 751 940
techlan@techlan.cz

Dolní novosadská 257/69
Olomouc
779 00

Fulltextové vyhledávání

Žádné aktuality nejsou k dispozici.