Drobečková navigace

Úvod > Hydraulika Yale > Ventily > Elektromagnetický rozvaděč typ VEP


Elektromagnetický rozvaděč typ VEP

Použití a funkce – rozvaděče s elektromagnetický řízenými ventily slouží pro řízení činnosti připojených hydraulických válců pomocí dálkového ovládání (přes kabel), případně pomocí jiných elektrických povelových zařízení (např. tlakových spínačů, koncových spínačů apod.)

Ovládací funkce – VYSOUVÁNÍ-ZASTAVENÍ-ZASUNOVÁNÍ – v klidové poloze rozvaděče (zastavení) ventily přepínají na režim beztlakové nucené cirkulace oleje. Elektromagneticky řízené rozvaděče ventilů se zpravidla montují na motoricky poháněná čerpadla, ale mohou být do hydraulických systémů vestavěny i kdekoliv jinde, přímo do potrubí.

Konstrukční řešení – ventily s kulovými sedly ve stavebnicovém uspořádání do řady, s funkcí přidržení hodnoty tlaku (v poloze zastavení se olej z takového okruhu nevypouští).

Nastavení hodnoty tlaku – všechny elektromagneticky řízené ovládací rozvaděče jsou vybaveny zabudovaným jemně nastavitelným omezovacím ventilem, pomocí něhož může být plynule nastavena hodnota pracovního tlaku a tím i velikost síly na připojených hydraulických válcích.
 


Menu

Rychlý kontakt

Techlan Chudoba s.r.o.
mob.: 734 447 388
tel.: 585 751 940
techlan@techlan.cz

Dolní novosadská 257/69
Olomouc
779 00

Fulltextové vyhledávání

Žádné aktuality nejsou k dispozici.