Drobečková navigace

Úvod > Hydraulika Yale > HZ Základní informaceHZ Základní informace  
 

HYDRAULICKÉ VÁLCE

1 - Tlačná hlavice z kalené oceli 
2 - Tvrdě pochromovaná pístnice 
3 - Stírací prachovka 
4 - Blokovací kroužek koncového dorazu - je dimenzován pro zatížení plnou silou válce, resp.
     max. provozním tlakem 
5 - Dvojité bronzové vodicí pouzdro, které dovoluje extrémně velkou zátěž 
6 - Metrický upevňovací  závit na pouzdru válce, v pístnici  a ve dně pouzdra válce 
7 - Pístnice - zhotovena z chrommolybdenové oceli a zušlechtěná tepelnou úpravou 
8 - Těleso válce - materiál a jeho úprava jako u pístnice 
9 - Rychlospojka

Tepelné zušlěchtená chrommolybdenová ocel
Hydraulické válce Yale (skříně a písty) jsou zhotoveny z vysoce jakostní chrommolybdenové oceli a následně zušlechtěny. Tato jedinečná kvalita základního materiálu propůjčuje hydraulickým válcům Yale výrazně vyšší pevnost v oblasti pružných deformací. Z toho pak vyplývá výrazně delší životnost, obzvláště v případech, kdy se nelze vyhnout excentrickému {mimoosovému) zatěžování.  
 
Dvojité uložení v bronzových pouzdrech / odolnost vůči bočnímu zatížení 
Praxe ukazuje, že všechny hydraulické válce v oblasti dílenského využití jsou zatěžovány více nebo méně excentricky. Hydraulické válce Yale jsou vybaveny dvojitými bronzovými pouzdry pro uložení pístnice, která nabízejí i při bočním zatížení optimální kluzné podmínky mezi pístem a tělesem válce.  
 
Pokovení pístnice tvrdochromem
Je dobrou ochranou před mechanickým poškozením a korozí. Velmi dobré kluzné vlastnosti ve spojení s horním bronzovým ložiskem v blokovacím kroužku koncového dorazu.  
 
Metrické upevňovací závity a normované díly
Usnadnění montáže při zabudování hydraulických válců do zařízení a pomocných konstrukcí. Důsledným uplatněním metrické normy jsou výrazně usnadněny veškeré servisní práce.  
 
Dodávky ve stavu připravenosti Hydraulické válce Yale jsou dodávány ve stavu umožňujícím okamžitý provoz, t. zn. včetně k provozu , objímek pro rychlospojky, tlačných hlavic z kalené oceli a upevňovacích závitů; větší válce jsou opatřeny držáky k přenášení, případně transportními oky. 
Plně zatížítelný koncový doraz
U všech hydraulických válců Yale slouží pro omezení zdvihu blokovací kroužek koncového dorazu, a to i při plném provozním tlaku. 

RUČNÍ ČERPADLA 

Výpustný ventil / ruční kolečko
Citlivý ruční výpustný ventil s velkým, zdrsněným ručním kolečkem umožňuje zvedání a spouštění i těch nejtěžších břemen s milimetrovou přesností.  
 
Ventil pro omezeni tlaku
Je zvenčí nastavitelný na libovolný požadovaný provozní tlak.  
 
Zavzdušňovací ventil
Nádrže ručních čerpadel Yale jsou opatřeny praktickým zavzdušnovacím ventilem, který zajišťuje bezvadné nasávání a zpětný přítok hydraulického oleje.  
 
Oka pro přenášení
Významně usnadňují přenášení a transport ručních čerpadel.  
 
Konstrukce, výhodná pro údržbu
Ruční čerpadla Yale nemusí být kvůli provádění údržby rozebírána; veškeré ventily, těsnění a podobné součásti jsou přístupné zvenčí.  
 
Vynikající průběh nasávání oleje
Ruční čerpadla Yale nasávají a vytlačují téměř 100 % svého jmenovitého dopravního výkonu. Ztoho vyplývá jejich vysoká účinnost, stejně jako krátké doby, potřebné pro zdvih připojených hydraulických válců.  
 
Čerpadla s dvoustupňovým režimem
Všechna ruční čerpadla Yale mají dvoustupňový režim provozu, z čehož vyplývá rychlé překlenutí jalových zdvihů hydraulických válců. K přepnutí z 1. na 2. stupeň dochází automaticky.  
 
Solidní celokovová konstrukce
Solidní konstrukcí hlavy pracovního válce čerpadla a vědomým ústupem od použití plastových dílů bylo u čerpadel dosaženo příkladně dlouhé životnosti a nenáročnosti na údržbu.  
 
Dodávka ve stavu připravenosti k provozu
Již při dodávce je v čerpadlech náplň hydraulického oleje.  
 
Všechna běžná čerpadla jsou shodné řešena
S výjimkou nádrže mají všechna ruční čerpadla Yale shodnou konstrukci. To znamená, že v případě nutnosti mohou být všechny konstrukční díly vzájemně zaměňovány. Tím může být kromě jiného enormně snížena nezbytná zásoba náhradních dílů (prakticky je zapotřebí jen jediný kompletní paket náhradních dílů).  
 
Přídavný výpustný ventil u dvoučinných ručních čerpadel
Na rozdíl od obvyklých ručních čerpadel jsou veškerá ruční čerpadla Yale typu HPH (s ovládacím rozdělovačem 4/2 pro dvoučinné válce) vybavena kromě tohoto rozdělovače ještě i přídavným citlivým výpustným ventilem. Ruční ovládací rozdělovače přepínají proud kapaliny nárazově, čímž v systému, který je pod zatížením, vznikají nežádoucí tlakové rázy. U veškerých ručních čerpadel Yale může být přetlak přesto uvolněn s milimetrovou přesností a bez tlakových rázů, a to pomocí přídavného výpustného ventilu.  
 
Unifikace a zaměnitelnost
Všechny hydraulické válce i všechna ruční čerpadla Yale jsou plně kombinovatelná a zaměnitelná se všemi ostatními programy hydraulických zařízení pro tlak 700 bar. Závity hrdel pro připojení tlakových olejových potrubí a hadic jsou shodné, všechny spojky si vzájemně odpovídají. 

 

Menu

Rychlý kontakt

Techlan Chudoba s.r.o.
mob.: 734 447 388
tel.: 585 751 940
techlan@techlan.cz

Dolní novosadská 257/69
Olomouc
779 00

Fulltextové vyhledávání

Žádné aktuality nejsou k dispozici.