Drobečková navigace

Úvod > Zdvihací zařízení Yale/PFAFF (ruční) > Pákové řetězové zvedáky > Základní informace

Základní informace

 

 

Univerzální zařízení ke zvedání, tažení a upevňování břemen 
  
 V roce 1936 byla ve Velbertu zahájena výroba zvedáku "Zughub", který je známý po celém světě. Toto robustní a spolehlivé nářadí má jako univerzální zařízení vedoucí postavení na trhu.
S rozšířením programu o modely D 95, AL, AS a PT výrobce-vyhověl požadavkům na různé možnosti použití. K sériovému vybavení všech univerzálních zařízení patří kované závěsné
a břemenové háky z vysoce legované zušlechtěné oceli odolné proti stárnutí, které se při přetížení pootvírají, aniž by došlo k jejich zlomení. Háky opatřené robustními bezpečnostními pojistkami se dají otáčet o 360°. V souladu s bezpečnostními předpisy dokážou koncové části řetězu přijmout dvojnásobek příslušné nosnosti, aby se tak zabránilo náhodnému vyběhnutí nosného řetězu. Všechny konstrukční díly zátěžové brzdy jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů a opatřeny ochranou proti korozi. Vysoce pevné článkové řetězy opatřené povrchovou úpravou (pozinkované) splňují současné platné tuzemské i mezinárodní normy
a předpisy. Originální článkové řetězy Yale jsou označeny písmenem -Y-. Jako je tomu u všech zvedacích zařízení firmy Yale, jsou i zde použity třecí destičky neobsahující azbest. Každé univerzální zařízení je ve výrobním závodě zkoušeno při přetížení a je dodáváno s osvědčením
o zkoušce, na kterém je uvedeno výrobní číslo a s návodem k obsluze, jehož součástí je prohlášení o shodě výrobku v rámci EU. 

Pákový tahač/zvedák

Tažná zařízení firmy Yale jsou všestranně použitelná přenosná zařízení, která se používají k tažení, napínání, zajišťování a zvedání břemen. Obsluha zvedáků je jednoduchá a bezpečná a provádí se pomocí ruční páky. Nízká vlastní hmotnost, robustní provedení z temperované litiny, možnost uvolnění chodu řetězu, kluzná třecí spojka, pouzdro z ocelového plechu nebo aluminia, potřeba malé síly vynakládané na páce - v paletě výrobků firmy Yale najdete optimální zvedák/tahač pro každý případ použití.

Uvolnění chodu řetězu

Zvedáky "Hebelzug" firmy Yale jsou buď standardně vybaveny možností uvolnění chodu řetězu nebo mohou být takto vybaveny dodatečně. Pomocí zařízení pro uvolnění chodu řetězu lze nezatíženým nosným řetězem posouvat ve zvedacím zařízení oběma směry (tedy ve směru zvedání i spouštění břemena). Má to tu výhodu, že při velké výšce zdvihu můžeme rychle nastavit požadovanou délku pramene nosného řetězu a zajistit jeho požadované před pěti.

Všechna zařízení pro uvolnění chodu řetězu zabudovaná do zdvihadel firmy Yale působí automaticky, tj. jakmile dojde k zatížení, resp. překročení určité hodnoty, zátěžová brzda se závitem se znovu automaticky sevře a je zajištěno bezpečné držení břemena.

 

 

Válečkový řetěz

Válečkový řetěz má tak zvaný vnitřní článek, který se skládá ze dvou vnitřních lamel a dvou zalisovaných řetězových pouzder a válečku řetězu, který je uložen nad nimi. Tím je zaručen velice dobrý chod přes kolo nosného řetězu (kolo pohonu) a plynulý přenos momentů bez prokluzování. 
 
  
Kluzná třecí spojka 
  
Zvedací zařízení Yale s kluznou třecí spojkou mají spolehlivě zabraňovat tomu, aby během obsluhy nedošlo k nadměrnému zatížení zvedacího zařízení. Díky konstrukčnímu principu kluzné třecí spojky dojde při dosažení stanoveného/nastavitelného přetížení k prokluzu resp. minutí konstrukčních prvků, a zamezí se tak dalšímu ještě vyššímu zatížení zvedacího zařízení. I během tohoto prokluzu je díky nezávisle působící zátěžové brzdě zajištěno bezpečné držení břemena. Kluzná třecí spojka tedy poskytuje dvojí bezpečnost. Na jedné straně chrání uživatele před tím, aby chybně neodhadl a nepřetržil nedovoleným způsobem zvedací zařízení a na druhé straně zvyšuje trvanlivost a životnost zvedacího zařízení. 
 
  
Zátěžová brzda 
  
U všech ručních zvedacích zařízení firmy Yale se používají zátěžové brzdy se závitem, které všechny vycházejí z patentů z roku 1875, které jsou vlastnictvím firmy Yale a jejichž autorem je anglický inženýr Thomas A. Weston. Konstrukční princip této závitové zátěžové brzdy je stále využíván na všech zvedacích zařízení po celém světě. U principu zátěžové brzdy se závitem je axiální brzdný tlak vyvoláván břemenem samotným a je proto úměrný velikosti zatížení. Břemeno je v každé poloze drženo bezpečně. Při spouštění břemena musí dojít k překonání rozdílu mezi brzdným a zátěžovým momentem. 
  
 Přehled dodávaných typů

 

 

Menu

Rychlý kontakt

Techlan Chudoba s.r.o.
mob.: 734 447 388
tel.: 585 751 940
techlan@techlan.cz

Dolní novosadská 257/69
Olomouc
779 00

Fulltextové vyhledávání

Žádné aktuality nejsou k dispozici.