Drobečková navigace

Úvod > Obložení z polyuretanu Secutex > Obložení Secutex pro cihelny > Stírač dopravníkových pásů typ SPGF-F

made in Germany secutex.jpg

Stírač dopravníkových pásů typ SPGF-F

DOPRAVNÍ PÁSY JE NUTNÉ ŘÁDNĚ STÍRAT!

Problém: 
 
Dopravní pásy jsou nasazovány všude v průmyslu a v dolech pro racionální transport zboží všeho druhu. Zvlášť při transportu cihlářského materiálu vyvstává problém čistění dopravníkových pásů od zachycovaného transportovaného materiálu a od špíny. Za tím účelem se vždy nasazují stěrače z oceli, gumy a též polyuretanové. dosud používané stěrače mají různé nedostatky. 
 

setaq.jpg 

 


Stěrače z oceli: 
 
Mají většinou dlouhou životnost, avšak pro chybějící flexibilitu mohou jen nedokonale čistit gumové dopravníkové pásy. Problematické je též zčásti silně zvýšené opotřebení drahých dopravníkových pásů. 
 


Stěrače z gumy: 
 
Jsou cenné a mají také pro svou dobrou flexibilitu i dobrý čistící účinek. Pro jejich vysoké opotřebení a s tím spojené vysoké náklady na nové pořízení a na výměnu jsou gumové stěrače stále řidčeji používány. 
 

 

Stěrače z polyuretanu:  

Velmi často se používají k čistění dopravníkových pásů. hlavní předností stěračů z PU je dobrá trvanlivost. Tyto stěrače jsou ale většinou relativně tvrdé a nečistí vždy dopravníkové pásy dostatečně dobře. Tyto stěrače musejí být stále znovu seřizovány, aby dobře přiléhaly na dopravníkový pás. 
 


Řešení: 
 
Nově provedený Secutex - stěrač byl speciálně vyvinut pro gumové a lamelové dopravníkové pásy. Pro velmi dobrou elasticitu jsou dopravníkové výborně čištěny a dodatečné seřizování není žádoucí. Dobrou strukturální pevností se výrazně prodlužuje živnost. 

 

 

 

 

a - secutex - materiál
b - železný plocháč
c - vložka ze skelných vláken

 


Secutex - stěrač je moderní spojovací umělá hmota. skládá se jednotlivě z kombinace: 

  • secutex - polyuretan (výztuha-A-tvrdost 75-80°) s extrémní stálostí v opotřebení 
  • s vložkou ze skelných vláken pro lepší upevnění skrze železný plocháč šrouby. 


Vložka ze skelných vláken má v této kombinaci dvě funkce: 

  • slouží k vyztužení pro elastický secutex-materiál, který se může díky vložce ze skelných vláken jen málo pronášet délkově a příčně. Zvláštní předností tkaniny ze skelných vláken jako posílení je, že skelná vlákna nepoškozují vysoce cenný dopravníkový pás.
  • díky vložce ze skelných vláken jsou předvrtané otvory k upevnění výrazně odolnější vůči vytržení.

 

Pro svou dobrou flexibilitu se secutex-stěrač velmi dobře přizpůsobuje dopravníkovému pásu
a spolehlivě stírá i v těžce přístupných místech. dopravníkový pás zůstává výrazně čistější, což přináší výhody pro životnost a opotřebení kompletního dopravníkového zařízení. 
 
Pro výpočet hospodárnosti je ještě důležité, že secutex-stěrač se dodává jako metrové zboží a že jsou k užitku obě strany stěrače. 

Menu

Rychlý kontakt

Techlan Chudoba s.r.o.
mob.: 734 447 388
tel.: 585 751 940
techlan@techlan.cz

Dolní novosadská 257/69
Olomouc
779 00

Fulltextové vyhledávání

Žádné aktuality nejsou k dispozici.